Rozmiar tekstu: A A A
Dziś jest / Godzina

Pomoc


Korzystanie z niniejszego Biuletynu Informacji Publicznej nie różni się od przeglądania innych dostępnych w Internecie stron www dlatego prosimy o stosowanie tych samych zasad jakie kierują Państwem przy ich odwiedzaniu.

W każdej części biuletynu będzie państwu towarzyszyć Menu Główne - dostępne w lewej części okna przeglądarki internetowej oraz przedmiotowe menu podzielone na kategorie. Kliknięcie na link kategorii, spowoduje jej rozwinięcie. Wszelkie treści prezentowane są w prawej części okna przeglądarki.Wygodnym narzędziem jest udostępniony moduł wyszukiwania . Pozwala on w szybki sposób przeszukać zasoby Biuletynu Informacji Publicznej pod kątem wybranego słowa kluczowego. Po wpisaniu szukanego słowa i kliknięciu na symbol lupy, pojawi sie lista stron, w których żądane słowo występuje.

Do komfortowego odbioru informacji zawartych w Serwisie Informacji Publicznej zaleca się rozdzielczość ekranu nie mniejszą niż 1024x768 dpi.

Informacje zawarte w Biuletynie najczęściej podawane są w jednej z 5 postaci:

  • tekstu (HTML)
  • obrazów w formacie GIF lub JPG
  • dokumentów w formacie PDF.
  • dokumentów w formacie ODF (Open Document Format)
  • dokumentów w formacie Microsoft Office (*.doc *.xls *.ppt *.rtf)

Wszystkie udostępniane za pomocą Biuletynu Informacji Publicznej pliki są zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 października 2005 r. w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U.05.212.1766).

Publikowany w Biuletynie Informacji Publicznyech tekst w formacie HTML oraz obrazy w formacie GIF lub JPEG poprawnie wyświetla każda przglądarka graficzna stron internetowych (np. MS Internet Eksplorer, Mozilla Firefox, Opera i wiele innych)

Przy publikacji wiadomości wyposażonych w załączniki, wykorzystano funkcjonujący w sieci internet standard publikowania dokumentów w pastaci elektronicznej. Dlatego do odbioru plików w formacie *.pdf" oznaczonych w biuletynie ikoną  PDF niezbędne może okazać się oprogramowanie np. Adobe Reader, które można pobrać (i zgodnie z warunkami licencji wykorzystywać bezpłatnie) ze stron www producenta tego oprogramowania.

Publikowanie dokumentacji w postaci Adobe Portable Document Format (PDF) zapewnia:

  • niezależność platformy programowej odbiorcy (oprogramowanie Adobe Reader istnieje w wielu wersjach nie tylko dla komputerów wyposażonych w oprogramowanie Microsoft Windows)
  • komfort odbioru (informacje docierają do odbiorcy sformatowane w sposób, w jaki zostały wydane przez nadawcę)
  • minimalizację kosztów (oprogramowanie Adobe Reader jest dystrybuowane bez opłat)


Rejestr zmian Drukuj
Opublikował: Magdalena Pokrywka
Data dokumentu: 11.09.2012
Autor dokumentu: Magdalena Pokrywka
Dokument z dnia: 10.09.2012
Liczba wyświetleń: 14 085