Rozmiar tekstu: A A A
Dziś jest / Godzina

Konsultacje społeczne w sprawie długoterminowej wizji obszarów wiejskich

12.11.2020

Szanowni Państwo,


uprzejmie informuję, że Komisja Europejska prowadzi do końca listopada konsultacje społeczne w sprawie swojej nowej inicjatywy na rzecz długoterminowej wizji obszarów wiejskich. Konsultacje mają na celu zebranie Państwa opinii na temat obecnych możliwości i wyzwań związanych z mieszkaniem na obszarach wiejskich, wizji dla obszarów wiejskich w 2040 r. oraz działań niezbędnych do realizacji tych aspiracji.

W internetowych konsultacjach społecznych do dnia 30 listopada 2020 r. mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani Europejczycy, w tym w szczególności: konsumenci, sektor rolno-spożywczy, wiejskie małe i średnie przedsiębiorstwa, władze regionalne, lokalne i centralne, rolnicy, organizacje społeczeństwa obywatelskiego, młodzież wiejska, organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania, sieci obszarów wiejskich i pracownicy akademiccy.

Konsultacje społeczne w sprawie długoterminowej wizji obszarów wiejskich stanowią pierwszy krok w kierunku opracowania komunikatu Komisji na ten temat, którego publikacja planowana jest w połowie 2021 r. Komisja przedstawi w komunikacie działania, które należy podjąć, także w krótszym terminie, w celu realizacji długofalowego planu rozwoju obszarów wiejskich.


W konsultacjach można wziąć udział korzystając z następującego linku:

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12525-Long-term-vision-for-rural-areas/public-consultation

Jeśli strona nie otworzy się po polsku, należy zmienić język klikając na napis „English” na górze strony. Zachęcam wszystkich zainteresowanych przyszłością obszarów wiejskich i ich mieszkańców do podzielenia się swoimi poglądami.

Katarzyna Piskorz
/podpisano elektronicznie/Rejestr zmian Drukuj
Opublikował: Magdalena Pokrywka
Publikacja dnia: 12.11.2020

Dokument oglądany razy: 15

« inne aktualności